Etapy budowy strony www

Zbieranie informacji

Projektowanie stron internetowych rozpoczynamy od zapoznania się z potrzebami klienta. Poznajemy firmę i otoczenie biznesowe przedsiębiorstwa, dzieki czemu możemy zrozumieć cele jakie ma spełnić projektowana strona internetowa. Analizujemy bezpośrednich konkurentów, ich produkty, branżę. Zbieramy materiały od firmy, takie jak obecna identyfikacja wizualna, listę oraz charakterystykę produktów i usług

Planowanie procesu

Następnie na tej podstawie opracowujemy wstępne wymagania projektowe oraz szacunkowe i przedstawiamy je klientowi, będziemy mogli też uzgodnić rozsądny koszt i harmonogram wdrożenia strony www.

Schemat strony internetowej

Na podstawie uzyskanych informacji tworzymy schemat funkcjonalny strony lub aplikacji internetowej. Projekty graficzne, które przygotowujemy przedstawiane są i konsultowane z Klientem, który ma możliwość zgłoszenia uwag lub zadania pytań, na które chętnie odpowiadamy.

Projektowanie strony internetowej

Po zaakceptowaniu projektu, będziemy mogli przystąpić do wykonania prac programistycznych. Wdrożenie odbywa się przy zastosowaniu najnowocześniejszych rozwiązań, technologii oraz bibliotek najodpowiedniejszych do danego projektu. W zależności od stopnia skomplikowania projektu oraz stawianych przed nim wymagań dobieramy odpowiednie narzędzia. Ostatnim krokiem do tego, aby naszą stronę zobaczył cały świat, jest instalacja. Na tym etapie witryna umieszczana jest na docelowym serwerze.

Tworzenie strony internetowej

Czas tworzenia strony internetowej zależy od stopnia skomplikowania strony www, ilości podstron oraz ilości treści wyświetlanej w serwisie.