Responsywne strony internetowe

strony responsywne na każde urządzenie laptop desktop smartfon

Według statystyk za 2019 rok, w Polsce liczba aktywnych użytkowników internetu korzystających z niego za pomocą urządzeń mobilnych wyniosła ponad 57 proc. całej populacji.

Optymalizacja strony pod kątem przeglądania na urządzeniach mobilnych, daje możliwość osobie korzystającej np. ze smartfonu lub tabletu na swobodne zapoznanie się z ofertą.

Właściciele stron jeszcze do niedawna nie spieszyli się z wdrożeniem mobilności. Strony otwierały się, jednak dla wyświetlenia poprawnej nawigacji oraz odczytania treści wymagały powiększania i zmniejszania.


Mobilne i responsywne strony internetowe

strony na każde urządzenie - laptop i projekt

Strona mobilna jest zazwyczaj kopią serwisu przystosowaną tylko i wyłącznie do urządzeń mobilnych, najczęsciej jest pozbawiona zbędnych grafik, aby przyspieszyć ładowanie się treści.

Obecnie każda nowa strona powinna wyświetlać się poprawnie na urządzeniach mobilnych. Zazwyczaj tworzymy jeden serwis dla wszystkich urządzeń: komputerów stacjonarnych, tabletów i smartfonów, a układ poszczególnych elementów dostosowany jest do szerokości okna przeglądarki internetowej. Dostosowanie strony do poprawnego prezentowania zawartości na odpowiednich urządzeniach dotyczy zarówno rozwiązań graficznych jak i dostosowania treści strony.

Internet mobilny bardzo szybko zyskuje na popularności. Na razie nie widać żadnych oznak, by zjawisko to w najbliższej przyszłości miało wyhamować.


zespół buduje stronę internetową

Smartfony i tablety zrewolucjonizowały rynek. W dzisiejszych czasach nie rozstajemy się z nimi, są zawsze pod ręką. Przeglądanie stron i całodobowy dostęp do inteternetu – zawsze i wszędzie, bez względu na to gdzie się znajdujemy.

Chociaż urządzenia mobilne dominują, nie ma jednak szans by komputery stacjonarne całkowicie odeszły do lamusa, ponieważ w kwestii komfortu użytkowania ich przewaga jest zdecydowana.

Nowoczesna strona powinna prezentować się prawidłowo na każdym urządzeniu, na którym przeglądamy strony internetowe.

Czy jesteś zainteresowany posiadaniem responsywnej strony?